2121/34
Hubert Anslow Thornley (, engelsk maler, 19. årh.)
Fjordparti med aftensol og skibe for sejl. Sign. monogram. Olie på lærred. 25,5×40,5.
Større krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud