900/390
Gerda Wegener (f. Hammelev 1886, d. Frederiksberg 1940)
Opstilling med blomster på sølvbakke. Sign. Gerda Wegener Porta. Akvarel på papir. Lysmål 51×64.
Malerier, skulpturer og grafik, 10. marts 2021
Vurdering
Hammerslag