2436/​282

Fire dele sølv, bestående af to tastevin samt en kasserolle, mester Pierre Hippolyte Fournerot samt brandyvarmer med stjerthank, mester antagelig Herman Ludvig Christensen, borgerskab København og Køge 1808–1852. Frankrig og antagelig Danmark. Vægt 826 g. H. 1,5–13 cm. (4)

Den ene hank løs ved samling. Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.

I Lyngby
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?