Samling engelsk sterlingsølv, bestående af tallerken 18 cm to øreskåle Diam. 12 cm, et krus 11 cm samt en strøbøsse af glas med sølvmontering. 20. årh. Derudover en sennepskrukke, London 1802 H. 10 cm. Vægt ekskl. strøbøsse 1174 g. (6)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Tallerken og krus med gravering.
Danske Banks gamle hovedsæde – online salg del I, 23. september 2024
29 bud