2341/7026
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
“Henad Aften ved Skagens Sønderstrand”. Sign. Carl Locher, Skagen 1904. Olie på lærred. 33,5×51.
Enkelte minimale retoucheringer.
Nordisk lys – kunstnerkolonien på Skagen, 9. oktober 2023
Vurdering
Hammerslag
11 bud