1351/245
H. A. Brinck (f. Løgstør 1890, d. Roskilde 1958, pseudonym for S. C. Bjulf)
Skovserkoner sælger fisk på Gl. Strand. Sign. H. A. Brinck. Olie på lærred. 69×90.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 16. december 2013
Vurdering
Hammerslag