2142/128
Skønvirke piedestalskab af mahogni, front med buet, kanneleret låge, bag hvilken fem hylder, udskåret med bladværk. Produceret og mærket for C.B. Hansens Etablissement. 20. årh.s. begyndelse. H. 151. B. 42. D. 35.
Brugsslitage. Ridser og mærker. En uoriginal hylde. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
31 bud