1437/13
Ole Ring (f. Baldersbrønde 1902, d. Køge 1972)
Udsigt over en nyhøstet mark ved en fjord. Sign. Ole Ring. Olie på lærred. 40×60.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 8. september 2014
Vurdering
Hammerslag