2043/871
Esben Klint (f. 1915, d. 1969)
Et par bordlamper med højdejustérbart stel af messing, monteret med skærm af pliceret papir. Udført hos Le Klint. (2)
Let brugsslitage, herunder nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud