1951/2019
Damearmbåndsur af 18 kt. guld. Model Genève. Mekanisk værk med manuelt optræk. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Integreret lænke af 18 kt. guld. Omkreds ca. 16,5 cm. Urets Diam 17 mm. Vægt ca. 27 g. 1970'erne.
Fremstår med alders- og brugsspor. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 18. december 2019
Vurdering
Hammerslag