1313/200
Emilie Mundt (f. Sorø 1849, d. Frederiksberg 1922)
En sommerdag på en eng nær Rungsted. Sign. E. M Rungsted 1898. Olie på lærred. 41×62.
Minimale afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 25. marts 2013
Vurdering
Hammerslag