2043/511
Jais Nielsen (f. København 1885, d. Hellerup 1961)
Skovparti med to personer ved sti. Sign. Jais 46. Olie på lærred. 67,5×80.
Behov for let overfladerensning. Stifthul. Mindre afskalninger. Retoucheringer. Én reparation.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag