2043/​591

Bing & Grøndahls Porcelænsfabrik

Lille cirkulær skål af stentøj. Udvendigt dekoreret med hvid, lyseblå og brun krystalglasur med grønne elementer. Indvendigt med mat rødbrun glasur. Sign. monogram, 332. Udført og stemplet hos Bing & Grøndahl. H. 8,2. Diam. 12.

Almindelig brugspatina.

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
(Autobud) 1.000 DKK
950 DKK
850 DKK
(Autobud) 800 DKK
800 DKK
750 DKK