2043/​591

Bing & Grøndahls Porcelænsfabrik

Lille cirkulær skål af stentøj. Udvendigt dekoreret med hvid, lyseblå og brun krystalglasur med grønne elementer. Indvendigt med mat rødbrun glasur. Sign. monogram, 332. Udført og stemplet hos Bing & Grøndahl. H. 8,2. Diam. 12.

Almindelig brugspatina.

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

1.050 kr.

1.050 kr.
(Autobud) 1.000 kr.
950 kr.
850 kr.
(Autobud) 800 kr.
800 kr.
750 kr.