Foto endnu ikke klar
2016/35
Sengustaviansk konsol af forgyldt træ med plade af hvid marmor, sarg udskåret med romber og ornamentik, drejede tilspidsede ben udskåret med bladværk, base af sortmalet træ. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 88. B. 97. D. 47.
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag