872/273
Heriz tæppe, Nordvest Persien. Klassisk geometrisk medalliondesign. 20. årh.s midte. 390×288.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt carpets@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017
Vurdering
Hammerslag