“Delt Lilje” stort bestik af sølv. Frigast med flere, København 20. årh. Vægt ekskl. dele med stål 5607 gr. (150)
Bestående af: 11 middagsgafler, 12 middagsskeer, 12 frokostknive, 12 frokostgafler, 5 dessertskeer, 17 dessertskeer, 14 fiskeknive, 13 fiskegafler, 12 bouillon skeer, 12 kagegafler, 12 teskeer, 6 pålægsgafler, 2 diverse syltetøjsskeer, 1 sauceske, 2 diverse smørskeer, 1 lagkagekniv, 2 diverse serveringsskeer, 2 diverse spader, 2 saltskeer.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Enkelte dele med minimale ir mærker. Største serveringsske-laf med misfarvning
Varia, 24. januar 2019