2014/130
Sigvard Hansen (f. København 1859, d. Hellerup 1938)
Vinduesparti med kvinde der sidder med sytøj. Sign. Sigvard S. Hansen 1928. Olie på lærred. 39×48.
Enkelte retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
61 bud