2447/943
Dansk design
Højdejustérbar standerlampe af brunlakeret metal og mesing med justérbar skærm af opalglas. 1950'erne. H. 123–150.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Højdejustérbar funktion går lidt stramt. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering