2110/29
Dansk Louis XVI chatol af bemalet og delvist forgyldt træ, med overskab hvori to fyldningsdøre. 18. årh.s slutning. H. 203. B. 115. D. 56.
Dette emne handles i fuldmoms
Senere bemaling. Enkelte små afslag. Enkelte mindre revner. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021
Vurdering
Hammerslag