1813/31
Carl Schlichting-Carlsen (f. Flensborg 1852, d. Hellebæk 1903)
En sommerdag i skoven. Sign. S. Carlsen 89. Olie på lærred. 56×35.
Afskalninger. Tre små rifter i lærred i nederste højre halvdel. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 26. marts 2018
Vurdering
Hammerslag