903/245
Et par franske kandelabre af forgyldt og patineret bronze, hver i form af en putto holdene en lysholder i hver hånd i form af en fakkel. 19. årh. slutning. H. 43. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Antikker, møbler, kunsthåndværk, tæpper og bøger, 22. september 2021
Vurdering
Hammerslag