Grønlandske kunstnere, 20. årh.
Tre tupilakker og to figurer af udskåret kaskelottand, Physeter Macrocephalus. H. 3,5–10. Vægt ca. 195 gr. (5)
Cites certifikat gyldigt inden for EU foreligger.
Brugsspor. Naturlige revnedannelser.
CITES: EU 0305–0555/19
Varia, 2. maj 2019
14 bud