2125/7014
Dyremaske af udskåret træ, rødt, sort og hvidt pigment. Guro/Baule, Elfenbenskysten. H. 28.
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 27. juni 2021
Vurdering
Hammerslag