Anselm Reyle (f. Tübingen 1970)
Uden titlet, 2005. Sign. og dateret på bagsiden. Akryl på lærred. 225×190.
Udstillet: “Anselm Reyle: Ars Nova”, Kunsthalle Zürich, 21. Januar - 26. marts, 2006, gengivet i kataloget side 183. Udstillet: CCA Andratx Art Centre, Mallorca, Spanien. Erhvervet direkte herfra af nuværende ejer.
Malerier og skulpturer, 7. december 2021