1746/214
Lille fransk chatol af intarsiaindlagt palisander. Louis XV form, 20. årh.s begyndelse. H. 92. B. 67. D. 42.
Mindre finérskader. Desuden almindelige alders- og brugstegn. Ingen nøgle.
Ældre malerier og møbler, 13. november 2017
Vurdering
Hammerslag