2420/59
Bordur med rund skive på fod, ottedagsværk med kalender. Serienr. 133. Swiss, c. 1930. H. 18. Diam. 15,5.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med brugsspor, herunder overfladiske ridser på urkasse.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
17 bud