1832/133
Valdemar Irminger (f. København 1850, d. Frederiksberg 1938)
Kunstnerens selvportræt. Usigneret. Olie på lærred. 40×29.
ABR auktion 393, nr. 254.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 6. august 2018
Vurdering
Hammerslag