1945/890
Ingegerd Silow (f. Stockholm 1916, d. sst. 2005)
Håndvævet “Rölakan” tæppe med geometrisk mønster i brune, lyse, grå og orange nuancer. Sign. IS. L. 203. B. 138.
Almindelig brugspatina.
Moderne kunst og design, 5. november 2019
Vurdering
Hammerslag
24 bud