2439/​1560

J. C. Stadler, 18. årh.

John Bluck, 18. årh.

“Representing the british fleet” & “Representing the Glorius victory”. Håndkolorerede kobberstik. Lysmål hver ca. 57×78 (2).

Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.

Dette emne handles i fuldmoms
Stand

Omfattende skader på “Representing the Glorius victory”. Kraftigt retoucheret og en del flænger. Begge gulnede. Undersøgt i rammerne.

Bemærkninger

Bemærk: Emnet er omfattet af Hvidvaskloven. Ved hammerslag på 50.000 kr. eller mere inklusivt salær skal køber aflevere kopi af gyldigt billede-id og adresselegitimation for at få udleveret emnet.

Eftersyn
I Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?

22 bud

Tidspunkt Byder Bud
820499 (Autobud) 11.500 DKK
851510 11.000 DKK
820499 (Autobud) 10.500 DKK
851510 10.000 DKK
820499 (Autobud) 9.500 DKK
851510 9.000 DKK
820499 (Autobud) 7.500 DKK
851510 7.000 DKK
820499 (Autobud) 5.500 DKK
851510 5.000 DKK
820499 (Autobud) 4.200 DKK
851510 4.000 DKK
820499 (Autobud) 3.200 DKK
851510 3.000 DKK
820499 (Autobud) 2.100 DKK
851510 2.000 DKK
820499 (Autobud) 1.550 DKK
851510 1.500 DKK
820499 (Autobud) 750 DKK
1162128 700 DKK
820499 650 DKK
175485 600 DKK