1831/181
Dansk nyrokoko chatol af valnøddetræ, med greb og beslag af forgyldt bronze. Ca. 1870. H. 115. B. 73. D. 60.
Almindelig brugsslitage. Småskader. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag
14 bud