Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)
“L'Excédante”, Paris 1982. Portfolio med tre litografier/raderinger i farver. Alle sign. Alechinsky, VIII/XV HC. Udgivet af Éditions F.B. Paris 1982. Trykt hos Clot Bramsen et Georges & Veuve Moret, Paris. Bladstørrelse 48×32. Kolofon sign. Alechinsky & Yves Bonnefoy. I original kassette.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 17. juni 2020