2203/244
Hans Smidth (f. Nakskov 1839, d. Frederiksberg 1917)
Hedelandskab. Sign. Hans Smidth. Olie på lærred. 23×33.
Krakeleringer. Lærredet er dubleret.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
26 bud