1404/1561
Terrin af tin, skævknækket med to hanke og lågknob. utydlig stemplet 18/19. årh. Diam. 33 cm.
Låget er skævt. Fremstår med kraftig alders- og brugsslitage.
Varia, 23. januar 2014
Vurdering
Hammerslag
11 bud