2440/​326

Et par klokkestager af messingmalm, balusterformede stammer på hvælvede fodstykker. Barok form. 19. årh. H. 23 og 24.

Mindre skævheder og buler. Fremstår med alders- og brugsslitage. Ene med uregelmæssighed ved drypskål. Reparationer, revner og enkelt hul.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

36791 4.400 DKK
829754 (Autobud) 4.200 DKK
36791 4.000 DKK
829754 (Autobud) 3.800 DKK
36791 3.600 DKK
829754 3.400 DKK
36791 (Autobud) 3.200 DKK
829754 3.200 DKK
36791 2.000 DKK