1946/​111
Sættebakke af sterlingsølv samt fad af sølv. Vægt 630 gr. L. 25 og 31 cm. (2)

Be­skriv­el­se

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Sølv ▸ Ældre sølv

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

1.400 kr.

13 bud

1.400 kr.
(Autobud) 1.350 kr.
1.350 kr.
1.300 kr.
(Autobud) 1.250 kr.
1.250 kr.
1.150 kr.
(Autobud) 1.100 kr.
1.050 kr.
(Autobud) 1.000 kr.
950 kr.
800 kr.
750 kr.