2439/1759
Aage Petersen (f. Fakse 1902, d. 1982, Designer for Le Klint)
Et par standerlamper af messing. Plisseret skærm af akryl. Maks. Udført og mærket hos Le Klint. H. 183. (2)
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Eftersyn
Fra
i
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
4 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
876072 | ||
896810 | ||
876072 | ||
844225 |