2439/1768
Philippe Starck (f. Paris 1949)
“Romeo Moon”. Bordlampe af grålakeret metal, skærm af glas. Model T-1. Udført for Flos. H. 65.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Eftersyn
Fra
i
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering