1746/​607
Helle-Vibeke Erichsen: “Mand med grå hat”. Sign. HVE 79. Olie på lærred. 28×24.

Be­skriv­el­se

“Mand med grå hat”. Sign. HVE 79. Olie på lærred. 28×24.

Dette emne er belagt med kunstnerafgift til Copydan.

Moderne kunst og design, 14. november 2017

Moderne malerier

Kunstner

Helle-Vibeke Erichsen (f. København 1940, d. 2016)

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

3.200 kr.

Budhistorik

872136 (Autobud) 3.200 kr.
936550 3.200 kr.
872136 (Autobud) 3.000 kr.
936550 2.900 kr.
872136 (Autobud) 2.700 kr.
936550 2.600 kr.
872136 2.400 kr.
936550 2.300 kr.
872136 2.200 kr.
936550 2.100 kr.
288760 (Autobud) 2.000 kr.
936550 2.000 kr.
288760 (Autobud) 1.950 kr.
106512 1.900 kr.
288760 (Autobud) 1.850 kr.
921962 1.800 kr.
288760 1.550 kr.
106512 1.500 kr.
921962 1.450 kr.
845887 (Autobud) 1.400 kr.
921962 1.400 kr.
845887 (Autobud) 1.350 kr.
921962 1.300 kr.
845887 1.250 kr.
936550 1.200 kr.
921962 1.150 kr.
936550 (Autobud) 1.100 kr.
921962 1.100 kr.
936550 1.050 kr.
501204 1.000 kr.