2115/543
Mogens Ballin (f. København 1871, d. Hellerup 1914)
Skitse fra havneparti. Sign. med dedikation på bagsiden. Gouache på papir. Lysmål 26×29.
Undersøgt i ramme. Mindre krakeleringer.
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Vurdering
Hammerslag
45 bud