2432/​242

Figur af koldbemalet bronze i form af odalisque rygende en vandpibe (mangler), mærket utydlig samt Geschutz. L. 16 cm.

Mangler vandpiben. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK