2432/242
Figur af koldbemalet bronze i form af odalisque rygende en vandpibe (mangler), mærket utydlig samt Geschutz. L. 16 cm.
Mangler vandpiben. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag