Michael Brammer (f. 1958)
“Dinoflakelak med femlinger i bad”, 1994. Sign., dateret og betitlet på bagsiden. Mixed media på plade. 125×125. Uindrammet.
Udstillet: “Love”, Nikolaj Udstillingsbygning 1994 (udstillingen som blev en skandalesuccess på grund af værket med udstoppede hundehvalpe). Proveniens: Galleri Christian Dam, København.
Original stand.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
22 bud