1951/​34

Georg Emil Libert (f. København 1820, d. sst. 1908)

Bornholmsk landskab med udsigt til Hammershus. Sign. G. Emil Libert 87. Olie på lærred. 45×64.

Udstillet: Charlottenborg, 1888, nr. 177.

Behov for let overfladerensning. Enkelte mindre afskalninger. Enkelt mindre retouchering. Lærred bør strammes op.

Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 23. december 2019

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag