Dansk møbeldesign
Skrivebord af riopalisander, front med skuffe og opklappelig top med greb af messing, under hvilken bakke og rum. Udført hos Vantinge Møbelindustri. 1960'erne. H. 72,5/77. B. 91. D. 63.
CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Én nøgle medfølger. Finérskade på det ene ben.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021