2440/856
Dansk møbeldesign
Fem hylder, heraf fire af bøg og en af mahogni. Vægbeslag af bøg. (5)
Mål:
To hylder: H. 19. L. 180. D. 21.
To hylder: H. 19. L. 65. D. 21.
En Hylde: H. 30. L. 71. D. 31.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og mindre mindre hak. Enkelt beslag med afslag. Malingstænk.
Vurdering
1165710 |