877/888
Sonia Delaunay (f. Gradizsk, Ukraine 1885, d. Paris 1979)
Komposition. Sign. Sonia Delaunay, E.A. Litografi i farver. Lysmål 52×52.
Malerier, grafik, fotografier, 7. marts 2018
Vurdering
Hammerslag