2109/975
Cirkulært spisebord af massiv fyr med udtræk samt en tillægsplade. Udført hos Hirtshals Savværk. H. 71. L. 122/183. B. 130. (2)
Træsplitter medfølger til tillægsplade.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og skjolder.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag