2104/​860

Brdr. Andersen Møbelsnedkeri

Ovalt udtræksbord af massiv bøg, opsat på ben med “sko” af metal, samt ni tilhørende plader og seks ben. Udført og mærket hos Brdr. Andersen. Bord: H. 72. L. 158. B. 110. Plader: L. 50. B. 110. (10)

Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærkerm, mindre hak samt mindre skjolder. To massive ekstra plader samt syv fineret plader.

Moderne kunst og design, 26. januar 2021

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag