2104/860
Brdr. Andersen Møbelsnedkeri
Ovalt udtræksbord af massiv bøg, opsat på ben med “sko” af metal, samt ni tilhørende plader og seks ben. Udført og mærket hos Brdr. Andersen. Bord: H. 72. L. 158. B. 110. Plader: L. 50. B. 110. (10)
Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærkerm, mindre hak samt mindre skjolder. To massive ekstra plader samt syv fineret plader.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag