1326/1053
Et par perleørestikker af forgyldt sølv hver prydet med barok South Sea kulturperle samt facetslebne kvarts i blå nuancer. Perlediam. ca. 1,5 cm. L. ca. 5,5 cm. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 26. juni 2013
Vurdering
Hammerslag