1945/107
Møblement af forgyldt træ, bestående af sofa, et par stole og et par armstole, rigt udskåret med blomster og bladværk. Louis XV form, ca. 1900. Sofa L. 160. (5)
Sofa: L. 160 cm. H.(back) 109 cm. Seat h. 49 cm. Chairs: W. 52 cm. H.(back) 99 cm. H (Seat). 52 cm Armchairs: W. 63 cm. Total H. 104 cm. H(Seat). 49 cm.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Defekt bagsidestof.
Ældre malerier, møbler og varia, 4. november 2019
Vurdering
Hammerslag
20 bud